Козацька нація-козацький народ!В блозі зібрані матеріали з історії давньої і сучасної України,
та представлен погляд на них із давнього краю запорожців.
Сторінки
вівторок, 21 серпня 2012 р.
Лохотрон замість програми доступне житло
Програма "доступне житло" виявилась цинічним лохотроном
Широко розпіарена кампанія доступного житла за допомогою компенсації державою ставки кредитування в багатьох вселила надію обзавестися-таки якщо не житлом своєї мрії, то хоча б дахом над головою.
Починалося все начебто з благих намірів: нужденні, черговики, молоді сім'ї повинні були отримати допомогу від держави на купівлю житла.
Потім держава помізкувала і, мабуть, дійшла висновку, що з незаможних толку мало, адже їм реально треба допомагати, а якраз допомагати ніхто і не збирався.
У результаті народилася хитра програма, яку розрекламували як допомогу від держави, а взялися реалізовувати як черговий передвиборний лохотрон.
Такі висновки я зробила, побувавши в іпотечному центрі і ознайомившись з ситуацією щодо кредиту під 3% по факту.
Отже, Іпотечний центр за адресою М.Кривоноса, 2А (правда, в брошурах адресою цього центру значиться вул. І.Кліменко, 5А). 9.00. Три черги в різні кабінети, люди збиралися ще з 8-ї ранку.
Процедура така: займаєш чергу до консультанта, з'ясовуєш умови, якщо вони влаштовують, займаєш чергу до забудовника, з'ясовуєш, які є квартири, якщо підбираєш щось підходяще, на обривку аркуша представник забудовника пише позначку для консультанта, повертаєшся в чергу до консультанта, щоб здати документи.
Прийшовши о 9.00, до початку робочого дня, до кабінету до консультанта я потрапила через 2 години. Розмова була дуже короткою, опущу свої питання, пропишу тезисно іформацію, отриману від консультанта:
- право на кредит мають мешканці Києва, з київською пропискою;
- ставка кредиту не зменшується для позичальника, а рефінансується.
Тобто позичальник повинен бути в змозі оплачувати всю ставку кредиту (16% річних); після того, як він вносить свій щомісячний платіж, протягом місяця держава повинна відшкодувати 13%.
Однак цей обов'язок ніде не фіксується документально. Якщо компенсація не надходить, позичальник виконує зобов'язання перед банком самостійно і в повному обсязі;
- гарантії реалізації даної програми немає не те, що на 15 років, а навіть на наступний рік.
Обіцяють тільки те, що виділено на цей рік;
- фінансуються об'єкти в Києві від забудовника Київміськбуд зі ступенем готовності не більше 20%;
- у разі затримки закінчення будівництва держава ніяким чином не регулює зобов'язання забудовника перед позичальником - це повністю проблема позичальника.
Ось така душевний розмова відбулася з державним консультантом. Бажання вистоювати чергу ще й до забудовника, щоб вибирати віртуальні квартири, вже не було.
Ще тільки скажу, що ціна за кв. метр становила 8900 грн., при ліміті компенсації 7000 грн. / кв.м.
От і думаю, а в чому ж допомога?
Тільки я її не бачу, чи все ж це такий велике розведення киян на гроші? Згадую киян тому, що не володію інформацією по інших містах - може, там готове житло і за півціни - не знаю, але є факт: комусь дуже треба підняти Київміськбуд з його недобудовами, адже інакше дозволили б вільно вибирати квартири в рамках встановлених лімітів.
Ніяких довгострокових планів на цю програму в уряду немає - інакше б зобов'язання держави перед позичальником були б оформлені документально.
І, наостанок, ще один цікавий факт: кредитують за цією програмою тільки двабанка: Ощадбанк та Укргазбанк. При цьому від консультанта я почула, що обмежень на участь нема, просто банки не бажають брати участь у цій програмі.
Може, не хочуть відповідати своєю репутацією за організовану «нагорі» аферу?
Немає коментарів:
Дописати коментар