Сторінки

понеділок, 2 липня 2012 р.

У Дніпропетровську вдруге в Україні відзначатимуть День військової соборності України

15 липня об 11 годині ранку у Дніпропетровську відбудеться громадська акція до річниці Військової Злуки України.




16 липня 1919 року об’єдналися армії Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки (Українська Галицька Армія, УГА) заради спільної боротьби за незалежність українських земель. Дніпропетровська молодь запропонувала щорічно відзначати 16 липня День військової соборності України та започаткувала цією акцією відповідну традицію ще в прошолому році. 



День Об'єднання Армій ЗУНР та УНР


Акт Злуки, битва під Крутами, битва під Базаром, Зимовий похід основні події періоду УНР, які знає і відзначає українське суспільство. Проте, українська історія це не тільки  трагедія Базару, але й величні та славні перемоги, про які ми не згадуємо.

Як відомо, через два тижні після проголошення Акту Злуки, тобто 4 лютого 1919 року, Київ зайняли більшовики і дві України УНР та ЗУНР зажили своїм осібним життям. Але події розгорталися таким чином, що консолідація українців була неминучим явищем.

16 липня 1919 року через річку Збруч переходить УГА, щоб стати поруч з Великою Україною. Армія УНР, селянська армія Тютюнника і УГА починають наступ проти спільного ворога. Генерал Армії УНР  - Микола Капустянський так відзивався про цю подію: «Український нарід і ми, революційні борці, повинні, на нашу думку, цю історичну, стратегічно-політичну подію шанувати й святкувати як світлу традицію і категоричний дороговказ для сьогоднішніх і прийдешних часів» (М. Капустянський «Похід українських армій на Київ і Одесу в 1919 році» / Київ, Вид-во «Темпора». 2004. с. 255). Знаменитий командарм Зимового походу Омелянович Павленко писав: «Здорові національні паростки ще раз перемогли (хай це було на час), знайшлася спільна політична думка: за націю й волю, за свою національну армію» (Омелянович-Павленко «Спогади командарма» / Київ, Вид-во «Темпора». 2007. с. 191). 31 серпня 1919 року українські війська вступили до Києва.

Наступ українського війська остаточно зірвав плани радянського командування прорватися до Східної Європи на допомогу угорській комуні.

Історія дала українцям 16 липня 1919 року урок єднання. Тож відзначення Об’єднання Армій ЗУНР та УНР дуже добра нагода засвоїти його заради сьогодення та майбутнього України.




16 липня 1919 року військові сили УНР та ЗУНР об'єднались для спільної боротьби та довели, що наші Схід і Захід мають бути разом!



Немає коментарів:

Дописати коментар